Anasayfa KeşfetKültür Denizde Olup Biten

Denizde Olup Biten

Ayşegül Parlayan Özalp

tv-2016-e-davetiye-2“Marmara’da Hayat Var Şimdilik – 2” sergisi 18 Haziran 2016 tarihinde Büyükada Çınar Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılıyor.

Adalar Müzesi tarafından, Adalar Belediyesi ve Adalar Kent Konseyi ortaklığı, Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği (ADYSK) ve Heybeliada Gönüllüleri Derneği işbirliğiyle açılacak “Marmara’da Hayat Var: Şimdilik – 2” sergisinin ana teması şöyle: “Yerleşim olan beş ada ile kara arasındaki sınırlı alanın gırgırla avcılığa kapatıldığı 2012’den bugüne ne değişti?”…

Sualtı fotoğrafçısı Ateş Evirgen’in fotoğrafları, Serço Ekşiyan’ın video görüntüleri ve Yrd. Doç. Eda Nur Topçu’nun araştırmalarından elde ettiği bulgular, yaşamımızın kaynağı denizlerimizde neler olup bittiğini tüm canlılığı ve çarpıcılığı ile gözler önüne seriyor.

Serginin küratörlüğünü Ateş Evirgen, Serço Ekşiyan ve Eda Nur Topçu yapıyor, tasarım ise Sera Dink imzasını taşıyor. Sergi için beş ayrı film ve Adalı Yayınları tarafından basılan bir de kitap hazırlandı. 18 Haziran Cumartesi, Saat 17.00 açılacak sergi, herkese ücretsiz ve açık olarak yıl boyunca ziyaret edilebilecek.

Benzer Yazılarımız

Yorum Yap