Anasayfa KeşfetGezi Türkiye; Bahar Rotaları Atlası 1

Türkiye; Bahar Rotaları Atlası 1

İlkbahar doğanın canlandığı, yenilendiği dönemdir. Kışın o kasvetli görüntüsü bir anda rengârenk görüntülere bırakır yerini. Tüm canlılar baharı karşılamak için tatlı bir telaş içinde olur. İnsanlar da bu heyecana ayak uydurur ve canlanan doğada yerlerini almak için yollara düşer. Kimi beline kadar ıslanarak bir kanyonu geçmeye çalışır, kimi çiçeklerle kaplı bir yaylada baharın keyfini çıkarır…

Atlas’ın Mayıs 2015 yılında yayınladığı “Türkiye; Bahar Rotaları Atlası” ekini, ilkbaharı doğada karşılamak isteyenler için, iki bölüm halinde sitemizde fotoğraf galerisi olarak tekrar paylaşıyoruz. Fotoğrafçı ve yazarlarımızın keşfettiği rotaların yanı sıra sizlerden gelen öneriler de bize yardımcı oluyor. Her geçen gün yeni yerler keşfediliyor, yeni rotalar açılıyor. Bu çalışmada büyük kentlerin yakınındaki rotaları, ayrıca Anadolu’nun gizli kalmış hazinelerini bir araya getirdik. Atlas olarak verdiğimiz eklerin doğaseverler tarafından kabul görmesi, kaynak olması en büyük mutluluğumuz.

Galeriye gitmek için tıklayınız.

Uyarı: Bahar Rotaları Atlası II’de tüm rotalar ayrıntılı olarak anlatılıyor ama yine de bu bölgelere deneyimli birinin eşliğinde gidilmeli. Daha önce denemediğiniz rotalarda yalnız yapacağınız etkinliklerin riskler taşıdığını unutmamalısınız.

Benzer Yazılarımız

Yorum Yap