Anasayfa Dergide Bu Ay Su İçin Yürüdük

Su İçin Yürüdük

Yeryüzünün doğal kaynakları giderek tükeniyor. Amaç, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak ve kaynakları verimli kullanmaya yönelik bir farkındalık yaratmaktı. Atlas okurları ve WILO bu amaç için bir araya geldi ve Dünya Su Günü için Ağva’da yürüdü.

Yazı: Yıldırım Güngör

Atlas dergisi ekibi olarak, okurlarımız ve WILO Pompa Sistemleri A.Ş. ile birlikte, herkesin temiz suya ulaşabilmesi dileğiyle 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutlama amacıyla Ağva’da doğa yürüyüşü yapmak için buluşuyoruz. Yürüyüşü gerçekleştireceğimiz 21 Mart Cumartesi, her ne kadar baharı müjdeleyen gün olsa da umut ettiğimizin aksine gökyüzü kara bulutlarla kaplı ve yoğun bir yağış var. İstanbul’dan sabah saatlerinde bindiğimiz otobüslerle geldiğimiz Ağva’da önce dere kenarında öğle yemeği yiyerek bu soğuk ve yağmurlu hava şartlarına karşı enerji topluyoruz. WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Ercüment Yalçın ve Atlas Yayın Direktörü Murat Köksal, dünyamızın karşı karşıya kaldığı en temel ve hayati sıkıntılardan biri olan su sorununa dikkat çeken konuşmalar yapıyorlar.

Şimdi hedefimiz, Kilimli Parkuru’nun başlangıç noktası. Doğa yürüyüşü için hep birlikte rehberimiz Dr. Haşim Atasoy’un peşine takılıyoruz. Haşim Bey, yürüyeceğimiz rotayı hazırlayan “Explore Ağva” grubunun üyelerinden. Ağva’da doğa turizminin gelişmesi için büyük çaba sarf ediyorlar, yürüyeceğimiz güzergâh da onların açtığı rotalardan biri.

Yazının devamını Atlas’ın Nisan 2015 sayısında ya da iPad, iPhone, Android Nisan 2015 uygulamalarında okuyabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doganburda.atlasandroid&hl=tr

https://appsto.re/tr/o68l1.i

Atlas Nisan 2015 / Sayı 265

Benzer Yazılarımız

Yorum Yap