Anasayfa Dergide Bu Ay Atlas’ın Aralık Sayısı; Atlas’ı alanlara “Dijital Atlas” hediye

Atlas’ın Aralık Sayısı; Atlas’ı alanlara “Dijital Atlas” hediye

Yazar Emre Ergül

Türkiye’nin coğrafya dergisi Atlas, okurlarına her ay derginin mobil uygulamasını hediye ediyor. Atlas’ı bayiden alanlar, ayın 1’inden itibaren o ayın dergisini ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebiliyor, konuları hem kâğıttan, hem de tablet ve akıllı telefondan okuyabiliyor. “Dijital Atlas” interaktif uygulamaları, video röportajları, fotoğraf galerileri, animasyonlu anlatımlarıyla zengin bir okuma deneyimi sunuyor.

Ünlü yazar Ahmet Ümit, Atlas’ın Aralık sayısında “İttihat ve Terakki’nin Coğrafyası”nı yazıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarına damga vuran bu kuruluşun izini Paris’ten İstanbul’a kadar sürüyor. Derginin kapak konusu ise Göller Yöresi. Batı Toroslar’a yayılan Eğirdir, Beyşehir, Akşehir, Salda ve diğer göller adeta “Anadolu’nun Gözleri” gibi parlıyor, Atlas bu doğa hazinelerine özel hava fotoğraflarıyla yer veriyor. Heybetli dağları, yaşayan gelenekleri ve tarihi taş kuleleriyle dikkat çeken Gürcistan’ın Svaneti bölgesi; Sırbistan Zlatibor’da suyun mucizeleri; Karadeniz Bölgesi’nde sellere karşı alınabilecek önlemler; Hatay sahillerinde yumurtadan çıkan yeşil denizkaplumbağaları da Atlas’ın başlıkları arasında.

Benzer Yazılar

Yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Tamam