Anasayfa Gündem Su Yaşamdır

Su Yaşamdır

Yazar Emre Ergül

su2Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 1992 yılında Rio de Janeiro’da düzenlenen BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda her yıl 22 Mart gününün “Dünya Su Günü” olarak kutlanmasını kararlaştırdı. Rotary, Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi desteğinde “Su Yaşamdır Panel ve Forumu” ile Dünya Su Günü’nü kutluyor.

Dünyada iki buçuk milyar insan temiz suya ulaşamıyor ve her yıl binlerce çocuk temiz ve güvenilir olmayan su nedeni ile hayatını kaybediyor. Uluslararası Rotary ve Rotary Türkiye eş zamanlı etkinlikler düzenleyerek bu önemli soruna dikkat çekmeyi amaçlıyor. Çekmeköy Rotary Kulübü tarafından 21 Mart 2016 günü Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde 18.00-20.00 saatleri arasında düzenlenecek olan panel ve forumda Türkiye’nin su politikası, iklim değişikliğinin su kaynaklarına etkisi, ilkim değişikliğine medya bakışı, Rotary’de su gibi konular hakkında bilgi paylaşılacak.

Benzer Yazılar

Yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Tamam