Anasayfa Dergide Bu Ay Melen’de Rafting

Melen’de Rafting

Yazar Tülay Zihli

Melen Çayı, Düzce’de Dokuzdeğirmen Parkuru’nda heyecanlı bir rafting macerası sunuyor. Burası, kesintisiz 13 kilometreyle Türkiye’nin en uzun parkurlarından biri.

Yazı: Yıldırım Güngör

Altı kişilik rafting botu iki büyük kayanın arasından geçmek için bekliyor. Ortada daha küçük bir kaya, dengelerini bozmak için sanki özellikle oraya konmuş gibi. Yavaş yavaş, ürkek bir tavırla bir anda kendilerini suyun akışına bırakıyorlar. Çığlıklar kayalarda yankılanıyor. Dalgalar botu sallıyor, ters çevirmeye çalışıyor. Ama buradan defalarca geçmiş deneyimli rehberlerle kayaların arasından çıkmayı başarıyorlar. Aklıma birden 2003 yılında Kızılırmak Nehri’ni kanoyla geçerken bu tarz bir etapta nasıl zorlandığım geliyor. Ben bunu düşünürken sular botu yeniden hırpalamaya başlıyor. Bir anda herkes küreklere sarılıyor. Bir sağa bir sola sallanıyor bot, ama bu etabı da atlatıp hızla kayıp gözen kayboluyor.

Yazının devamını Atlas’ın Haziran 2015 sayısında ya da iPad, iPhone, Android Haziran 2015 uygulamalarında okuyabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doganburda.atlasandroid&hl=tr

https://appsto.re/tr/o68l1.i

Atlas Haziran 2015 / Sayı 267

Benzer Yazılar

Yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Tamam