Anasayfa Dergide Bu Ay Atlas’ın Mayıs Sayısında

Atlas’ın Mayıs Sayısında

Yazar Tülay Zihli

Atlas, Mayıs 2015 sayısında okurlarını ilkbaharı doğada karşılamaya çağırıyor. Dergi bu ay herkese “Bahar Rotaları” kitabı armağan ediyor. Bu özel çalışma, doğanın uyanıp renklendiği ayların en gözde yürüyüş rotalarını fotoğraflarıyla birlikte ayrıntılı olarak tanıtıyor. “Bahar Rotaları”nda Menekşe Yaylası’ndan Karia Patikası’na, Altıparmak Dağları’ndan Anavarza’ya çok sayıda seçenek var.

Atlas bu sayıda kuşaklar boyu hayal gücünü ateşleyen ve Fransız Coğrafya Cemiyeti’nce “coğrafyacı” unvanı layık görülen Jules Verne üzerine Prof. Dr. Celal Şengör’le yapılmış bir söyleşiye yer veriyor. Dergi Moğolistan’da kutlanan Naadam Şenlikleri’ne ve bir Şaman ayinine tanık oluyor. Dörtdivan İstasyonu’nda akbabaları gözlemleyen Atlas, yeni ihalelerin tehdidi altındaki Göcek koylarında da bir gezintiye çıkıyor. Atlas ayrıca Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin’de türküleri, dengbejleri, ağıtları, kadim ezgileri, hüznü ve neşeyi dinliyor; farklı kültürlerin seslerdeki yansımalarının peşine düşüyor.

Atlas’ın Mayıs 2015 sayısını iPad, iPhone, Android uygulamalarından da okuyabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doganburda.atlasandroid&hl=tr

https://appsto.re/tr/o68l1.i

Abone olmak için: http://www.dbabone.com/gezi-kesif/atlas

Benzer Yazılar

Yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Tamam