Anasayfa Dergide Bu Ay Mart Sayısı

Mart Sayısı

Atlas, bu sayıda özel sürprizlere sahip. Dergiyle birlikte verilen davetiyeyle okurlar Mart 2016 boyunca, hafta içinde “Pitoresk İstanbul” sergisini ücretsiz gezebilecek. İstanbul Deniz Müzesi’ndeki sergi, dünyaca ünlü ressamların İstanbul tablolarını dijital olarak bir araya getiriyor.

Atlas ayrıca okurlarına “Gündüz Atlası” veriyor. Bu özel dergi Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Gündüz Hastanesi üyelerince hazırlandı. Yazıları onlar yazdı, fotoğrafları onlar çekti. Özel bir sosyal sorumluluk projesi olan Gündüz Atlası, coğrafyaya yeni bir pencere açıyor, insan ve doğa ilişkisine farklı bir yorum getiriyor.

Dergi her ay okurlarına “Dijital Atlas” hediye etmeyi de sürdürüyor. İçindekiler sayfasında verilen kodlarla ayın 1’inden itibaren “Dijital Atlas”ı App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebilir, konuları hem kâğıttan, hem de tablet ve akıllı telefondan okuyabilirsiniz.

Bu sayıdaki kapak konusu “Samurayın Ruhu”, Japonya’nın iki büyük dini Şintoizm ve Zen’i inceliyor. Bolu ilinin doğal güzellikleri, Endonezya’nın sualtı değerleriyle ünlü köşesi Raja Ampat, Erzurum’un donmuş şelalesi “Nakavt”, “L200’le Zirvelere Yolculuk” projesi çerçevesinde gerçekleştirilen Davraz Dağı ve Uludağ tırmanışları derginin başlıkları arasında. Atlas ayrıca “Yarin Yanağından Gayrı” başlığında Şeyh Bedreddin’in coğrafyasına uzanıyor; Edirne’den Karaburun’a, Bulgaristan’daki Deliorman’dan Yunanistan’daki Simavna ve Serez’e Bedreddincilere konuk oluyor.

Benzer Yazılarımız

Yorum Yap