Anasayfa Dergide Bu Ay Atlas’ın Kasım Sayısı Bir Usta Bin Usta Kitabı Hediye

Atlas’ın Kasım Sayısı Bir Usta Bin Usta Kitabı Hediye

Karagöz tasviri, yazma baskı, ahşap oymacılığı, çini yapımı, sedef kakma… Atlas, Kasım 2015 sayısında okurlarına Anadolu’nun geleneksel mesleklerini tanıtan “Bir Usta Bin Usta” kitabı hediye ediyor. Bu özel çalışma Türkiye’nin farklı yerlerinden kadim meslekleri ve onları yaşatmak için sürdürülen çalışmaları anlatıyor. Ustalar, kendilerinde sonra gelecek yeni ustaları yetiştiriyor, geleceğe umut taşıyor.

Derginin kapak konusu ise Muğla ve Denizli il sınırlarına yayılan Sandras Dağı. Çiçek Baba adlı erenle özdeşleşen dağ efsaneleriyle, adetleriyle, doğal zenginlikleriyle dikkat çeken özel bir coğrafya. Paris bir “şiir şehir”. Atlas, bu dünya metropolünün bulvarlarına, meydanlarına, unutmabeni çiçekleriyle iç içe geçmiş tarihi yapılarına, renkli gündelik hayatına konuk oluyor, şehrin şiirini dinliyor. Isparta’nın Kapıkaya mevkiinde kaya tırmanışı yapan sporcuların macerası, Türkiye’nin termik santraları da Atlas’ın kasım sayısı konuları arasında.

Ayrıca içindekiler sayfasında verilen kodlar ile Dijital Atlas’ı ücretsiz olarak telefon ve tabletlerinize indirebilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Yorum Yap