Kültür Rotaları

Kitap

Ulaşım ve Konaklama 
Erzurum’a havayolu, karayolu veya demiryoluyla ulaştıktan sonra, karayoluyla Yusufeli ve Uzundere’ye varabilirsiniz. Erzurum-İspir 145, Erzurum-Uzundere 87, Erzurum-Yusufeli ise 141 kilometre. Ayrıca Yusufeli ilçesinin bağlı olduğu Artvin il merkezine olan uzaklığı 80 kilometre. Rota başlangıcında yer alan köylere yerel minibüs ağıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Yusufeli, Barhal, Yaylalar, Olgunlar, Sırakonaklar, Uzundere ve İspir yerleşimlerinde konaklama tesisleri bulabilirsiniz. Rota üzerindeki yaylalarda kamp yapma olanağı var. Bazı köylerde ise köy evlerinde konaklama ve aile pansiyonculuğu teşvik ediliyor.


Geniş Bilgi İçin
Yürüyüş ve dağ bisikleti parkurlarının tanıtıldığı Çoruh Vadisi rehber kitabı, Aralık 2012’de Türkçe olarak yayımlandı. Tüm rotalara ilişkin GPS koordinatlarını, rota haritalarını, zorluk derecesini gösteren grafikleri, mekâna ilişkin doğa ve kültür değerlerine ait ayrıntılı bilgileri elde edeceğiniz bu kitaba, www.datur.com ve www.coruhvadisi.com sitelerinden ulaşabilirsiniz. Kitabı ayrıca Uzundere Belediyesi’nden de temin etmek mümkün. E-posta: info@uzundere.bel.tr