Kültür Rotaları

Kitap

Bir zamanlar Ardahan kent merkezini koruyan Ramazan Tabyası.

Ulaşım ve Konaklama
Ardahan, İstanbul’a 1428, Ankara’ya 111, Trabzon’a 345, Erzurum’a 239, Artvin’e 119, Kars’a ise 91 kilometre mesafede. Ardahan’a ulaşım genel olarak şehirlerarası otobüs firmalarıyla sağlanıyor. Kentte havaalanı bulunmuyor. Hava ulaşımı için il merkezine 91 kilometre mesafede yer alan Kars Havaalanı kullanılıyor. Çeşitli firmalar her gün İstanbul, Ankara ve İzmir’e karşılıklı uçak seferleri düzenliyor.
Ardahan konaklama tesisi açısından zengin bir potansiyele sahip. İlçelerdeki oteller son derece sade. Şehir merkezinde kaliteli konaklama olanağı bulmak da mümkün. Yalnızçam Kayak Merkezi ve yaylası, Bülbülan Yaylası, Kolköy ve Arsiyan yaylaları kamp yapabileceğiniz alanlar arasında.


Geniş Bilgi İçin
Başlangıç ve bitiş noktalarına yönlendirme tabelaları dikilen yürüyüş parkurlarının GPS koordinatlarını, www.ardahantrekking.com veya www.ersindemirel.blogspot.com internet sayfalarında bulabilirsiniz. Ardahan Yürüyüş Parkurları rehber kitabının ekindeki ayrıntılı haritalar, yürüyüş ve bisiklet etkinliği sırasında yol gösterici olacaktır. Rehber kitabı edinmek için info@ardahantrekking.com adresine e-posta göndermeniz gerekli. Ardahan parkurlarını tanıtan kitap Türkçe, Almanca ve İngilizce yayımlandı.